Zamrażarka niskotemperaturowa

Bezpieczne przechowywanie próbek przez długi czas w zamrażarce niskotemperaturowej

W farmacji i biotechnologii trzeba często przechowywać cenne próbki i materiały medyczne i biologiczne w czasie od kilku tygodni do nawet kilku lat, przy zachowaniu ekstremalnie niskich temperatur do -86°C.  Jest to możliwe bez problemu w zamrażarce niskotemperaturowej . A przy tym absolutnie bez zakłóceń – przez dłuższy czas. Do tego niezbędne są maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność układu chłodzenia. W razie usterki może dojść do utraty nie tylko cennych próbek, drogich odczynników czy kompletnych wyników badań, co oznacza duże straty czasowe i szkody finansowe, a ponadto może na tym ucierpieć wizerunek laboratorium.

 

 

Maksymalna niezawodność i wiele opcji alarmowych

 

W ostatnich latach producenci takich urządzeń stale podnosili skuteczność zabezpieczeń na wypadek awarii, wprowadzając szereg udoskonaleń technicznych. Bardzo przydatnymi funkcjami – w szczególności nocą i podczas weekendów – są wbudowane opcje w rodzaju przekazywania alarmów pocztą elektroniczną. Do tego dochodzą funkcje monitoringu, które umożliwiają dokładne prześledzenie zmian temperatur. Dzięki temu można analizować i protokołować dane eksploatacyjne. Zamrażarki niskotemperaturowe BINDER są przykładowo wyposażone w wielostopniowy system zabezpieczeń. Spersonalizowana kontrola dostępu zapewnia przy tym ochronę próbek przed nieuprawnionymi manipulacjami. Wbudowana pamięć protokolarna dokumentuje bez wyjątku wszystkie otwarcia. Taki system zarządzania oparty na identyfikacji użytkowników zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia kontrolę nad prawidłowym obchodzeniem się z próbkami.

 

 

Kompaktowe wymiary i energooszczędność

 

W przypadku zamrażarek niskotemperaturowych istotna jest też zajmowana powierzchnia. Ponieważ laboratoria mają zwykle ograniczoną powierzchnię, zamrażarka niskotemperaturowa powinna zajmować jak najmniej miejsca przy jak największej objętości użytkowej. Jednocześnie trzeba zwracać uwagę na energooszczędność urządzeń.

 

Maksymalna łatwość obsługi

Zamrażarka niskotemperaturowa powinna być nieskomplikowana w konserwacji, czyszczeniu i obsłudze.  Pozwala to zaoszczędzić czas, skraca czas dostępu i obniża koszty energii. Przy wyjmowaniu próbek ważny jest też prosty mechanizm otwierania i zamykania drzwi.

Maksymalna łatwość obsługi i energooszczędność miały najwyższy priorytet przy projektowaniu zamrażarek niskotemperaturowych BINDER.  Drzwi otwierają się automatycznie za naciśnięciem przycisku, filtr powietrza można wymienić bez użycia narzędzi, a zestaw do rozmrażania pozwala na szybkie i łatwe odlodzenie. Ukryte w obudowie próżniowe płyty izolacyjne o dużej powierzchni zapewniają niższe zużycie energii i najlepszą skuteczność izolacji. Dwustopniowy obieg czynnika chłodniczego absolutnie niezawodnie utrzymuje ekstremalnie niskie temperatury. Oddzielne przegródki wewnętrzne zapobiegają ponadto uchodzeniu zimna przy otwartych drzwiach.

 

 

Zamrażarka niskotemperaturowa serii UF V >

 

Model UF V 500

Model UF V 700

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 27 2018 04:36:55
Module start 'content'
Timing: Apr 27 2018 04:36:55
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:55
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZTags'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:55
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'ixXML Import'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:55
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZFind'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:55
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'LeadsExport'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:55
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Translation'
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/topnav.tpl:1[0] Apr 27 2018 04:36:55
Variable 'siteaccess' is already defined.
Timing: Apr 27 2018 04:36:55
Script end

Main resources:

Total runtime0.2427 sec
Peak memory usage13,056.0000 KB
Database Queries467

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.02500.0394 2,786.42971,835.8477
Module end 'content' 0.06440.1782 4,622.27736,458.2891
Script end 0.2426  11,080.5664 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01134.6574350.0003
Check MTime0.00401.6582350.0001
Mysql Total
Database connection0.00030.142610.0003
Mysqli_queries0.025710.57264670.0001
Looping result0.00381.57494630.0000
TS translator
TS init0.00220.922830.0007
TS cache load0.00130.555530.0004
TS context load0.00090.373330.0003
Template Total0.182075.020.0910
Template load0.00451.838720.0022
Template processing0.177573.151220.0888
Template load and register function0.00070.306910.0007
Override
Cache load0.00240.9914720.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00090.357710.0009
Fetch class attribute name0.00170.7076160.0001
XML
Image XML parsing0.00040.176810.0004
states
state_id_array0.00251.0361420.0001
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.0366250.0000
General
dbfile0.00080.3456260.0000
String conversion0.00000.001710.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

CSS/JS files loaded with "ezjscPacker" during request:

CacheTypePacklevelSourceFiles
da0893dad5ef9d061d097e282d566deb.jsJS2extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery220.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/libs/jquery-ui.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery.flexslider.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/binder.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/ixbinder.js
124bb0e55a26965540a2b39a4ffdbd09.jsJS2ezjscServerFunctionsJs::jqueryio
b082805fb59cece0257f01825d8d4ded_all.cssCSS2design/standard/stylesheets/debug.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/binder.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/ixbinder.css
JS2extension/ixezbase/design/standard/javascript/ixezbase.js

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
21content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
21content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 47
 Number of unique templates used: 5

Time used to render debug report: 0.0002 secs