Suszarka próżniowa

Delikatne suszenie w komorze próżniowej

 

Komora próżniowa BINDER umożliwia efektywne i delikatne suszenie bez narażania suszonych materiałów. Metoda suszenia próżniowego jest przeznaczona do materiałów, które ulegają uszkodzeniu lub mogą ulec zmianie z chwilą ich wystawienia na wysokie temperatury. Suszenie próżniowe minimalizuje również ryzyko związane z tworzeniem się zaskorupień oraz powstawaniem pozostałości utleniania. Komory próżniowe do suszenia są oferowane w dwóch wersjach, co odzwierciedla się w oznaczeniach VD oraz VDL; urządzenia o oznaczeniu VD służą przy tym do suszenia materiałów, które nie zawierają rozpuszczalników łatwopalnych. Urządzenia z serii VDL są natomiast przeznaczone do suszenia substancji, które takie rozpuszczalniki zawierają. Nie występuje przy tym żadne ograniczenie pod względem ilości rozpuszczalnika.

 

 

Zasada działania komory próżniowej

 

Wiele rodzajów próbek jest bardzo wrażliwych i ma tendencje do ulegania uszkodzeniu w procesie suszenia. Procedura suszenia w komorze próżniowej umożliwia minimalizację takiego ryzyka. Celem tej metody jest delikatne suszenie zmieszanego z wodą lub rozpuszczalnikiem produktu o wysokiej jakości bez jednoczesnej zmiany jego właściwości. W trakcie suszenia w próżni ciśnienie w suszarce jest obniżane, co umożliwia odparowywanie wody lub rozpuszczalnika już w niskich temperaturach. Wpływa to poza tym korzystnie na transport kapilarny. Przebieg procesu suszenia jest optymalizowany poprzez kontrolowane doprowadzanie ciepła oraz przez regulację ciśnienia. Metoda ta jest stosowana przede wszystkim w przypadku produktów wrażliwych na wysoką temperaturę, takich jak żywność i niektóre chemikalia.

 

W przypadku wielu urządzeń do suszenia próżniowego półki są ogrzewane bezpośrednio za pomocą znajdujących się w ich wnętrzu styków elektrycznych. Czyszczenie zabrudzonych styków sprawia nierzadko duże trudności, dlatego z biegiem czasu mogą one skorodować, stając się przez to bezużyteczne. Komora próżniowa BINDER korzysta natomiast z opatentowanej technologii, bazującej na przewodzących ciepło półkach rozporowych. Ciepło jest przekazywane równomiernie do ciasno przylegających półek rozporowych przez ścianę zewnętrzną, co gwarantuje najlepsze z możliwych przenoszenie ciepła.

 

 

Zastosowania komór próżniowych

 

Suszenie w komorze próżniowej jest godne polecenia w przypadku substancji, które zawierają rozpuszczalniki łatwopalne. Suszenie takich substancji w warunkach otoczenia powoduje częstokroć powstawanie atmosfery grożącej wybuchem, czemu zapobiega suszenie w komorze próżniowej. Komory próżniowe BINDER nadają się dzięki temu zarówno do zastosowań w przemyśle elektrycznym i półprzewodnikowym, jak i w sektorze life science oraz w przemyśle tworzyw sztucznych. Oferta obejmuje komory próżniowe o pojemności od 23 do 115 litrów. Modele z serii VDL są wyposażone w specjalne zabezpieczenia, przewidziane do suszenia substancji zawierających rozpuszczalniki łatwopalne.

 

 

Zestawienie wszystkich suszarek próżniowych >

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 27 2018 04:37:12
Module start 'content'
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbase/design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl:2[4] Apr 27 2018 04:37:12
Variable 'id' is already defined.
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbase/design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl:2[4] Apr 27 2018 04:37:12
Variable 'id' is already defined.
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbase/design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl:2[4] Apr 27 2018 04:37:12
Variable 'id' is already defined.
Timing: Apr 27 2018 04:37:13
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:37:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZTags'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:37:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'ixXML Import'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:37:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZFind'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:37:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'LeadsExport'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:37:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Translation'
Warning: PHP: E_WARNING Apr 27 2018 04:37:13
implode(): Invalid arguments passed in /kunden/459263_88131/ezsites/binder/live/var/plain_site/cache/template/compiled/head-d47bb957e15af3b10ffddb4eb29be971.php on line 765
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/topnav.tpl:1[0] Apr 27 2018 04:37:13
Variable 'siteaccess' is already defined.
Timing: Apr 27 2018 04:37:13
Script end

Main resources:

Total runtime0.3702 sec
Peak memory usage13,312.0000 KB
Database Queries501

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.02390.1987 2,786.26175,379.6602
Module end 'content' 0.22260.1476 8,165.92193,036.9648
Script end 0.3702  11,202.8867 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01092.9330350.0003
Check MTime0.00401.0753350.0001
Mysql Total
Database connection0.00030.089110.0003
Mysqli_queries0.03168.53565010.0001
Looping result0.00411.10604960.0000
TS translator
TS init0.00220.588030.0007
TS cache load0.00130.356830.0004
TS context load0.00090.243930.0003
Template Total0.191151.630.0637
Template load0.00481.297030.0016
Template processing0.186350.309930.0621
Template load and register function0.00070.192010.0007
states
state_id_array0.00290.7752430.0001
state_identifier_array0.00010.034820.0001
Override
Cache load0.00270.71701000.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00330.8836180.0002
Fetch class attribute can translate value0.00000.004310.0000
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.0215270.0000
XML
Image XML parsing0.00010.032410.0001
General
dbfile0.131935.6355240.0055
String conversion0.00000.001110.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

CSS/JS files loaded with "ezjscPacker" during request:

CacheTypePacklevelSourceFiles
da0893dad5ef9d061d097e282d566deb.jsJS2extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery220.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/libs/jquery-ui.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery.flexslider.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/binder.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/ixbinder.js
124bb0e55a26965540a2b39a4ffdbd09.jsJS2ezjscServerFunctionsJs::jqueryio
b082805fb59cece0257f01825d8d4ded_all.cssCSS2design/standard/stylesheets/debug.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/binder.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/ixbinder.css
JS2extension/ixezbase/design/standard/javascript/ixezbase.js

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/article.tplextension/ixezbinder/design/binder_responsive/override/templates/full/article.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezimage.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/content/datatype/view/ezimage.tplEdit templateOverride template
22content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
26content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl<No override>extension/ixezbase/design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 64
 Number of unique templates used: 10

Time used to render debug report: 0.0003 secs