Inkubator z chłodzeniem

Mikrobiologia w inkubatorze z chłodzeniem

W badaniach naukowych, w medycynie i technice spożywczej coraz większą rolę odgrywa praca z mikroorganizmami. Jednak aby móc utrzymać mikroorganizmy przy życiu i efektywnie je rozmnażać, potrzebne są stabilne warunki inkubacji. W tym miejscu znajdują zastosowanie produkowane przez nas inkubatory z chłodzeniem , które oferujemy z dwoma różnymi technologiami chłodzenia. Poniżej wskażemy najważniejsze różnice pomiędzy inkubatorami z chłodzeniem serii KT i KB.

 

 

 

Inkubatory z chłodzeniem kompresorowym

 

Produkowane przez nas inkubatory z chłodzeniem są wyposażone w sprężarkowy agregat chłodniczy, który dba o stałą temperaturę. Taki inkubator z chłodzeniem korzysta ze specjalnej technologii obiegu powietrza, która zapewnia niezmienny i stabilny klimat we wnętrzu. Zastosowany kompresor pozwala uzyskać zakres temperatury od -5 do 100°Celsjusza, co oprócz optymalnej temperatury inkubacji potrzebnej do reprodukcji mikroorganizmów umożliwia także czasowe chłodzenie lub dezynfekcję termiczną. Szczególną zaletą chłodzenia kompresorowego w takim inkubatorze z chłodzeniem jest to, że możliwe są szybkie zmiany temperatury i uzyskanie temperatur poniżej 0°C. W wielu procedurach konieczne jest przejście z fazy nagrzewania do fazy schładzania i odwrotnie, co dzięki technologii obiegu powietrza udaje się bez problemu. Inkubator z chłodzeniem serii KB wyróżnia się przy tym tygodniowym programatorem czasowym, cyfrową regulacją temperatury oraz możliwością zaprogramowania dwóch programów z odmienną kolejnością zadań.

 

 

 

Inkubatory z ogniwem Peltiera

 

Kiedy inkubator z chłodzeniem jest wyposażony w ogniwo Peltiera, taki model wykazuje się wyjątkową energooszczędnością. Zaleta tych urządzeń polega na niskim zużyciu prądu, ponieważ dzięki wykorzystaniu ogniwa Peltiera można bardzo precyzyjnie dozować moc chłodzenia. Aby temperatura była możliwie najbardziej stabilna, wnętrze jest całkowicie odcięte od otoczenia i funkcjonuje z konwekcją wymuszoną. Taka konstrukcja zapobiega wysychaniu próbek lub mikroorganizmów w okresie inkubacji. Inkubatory oparte na ogniwach Peltiera znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle spożywczym i mikrobiologii. Dzięki niewielkiemu zużyciu energii inkubatory z ogniwami Peltiera nadają się w szczególności do inkubacji w zakresie od temperatury otoczenia do 37°C oraz do okresowego obniżania temperatury do 4°C – przykładowo w weekendy. Ponieważ nie jest potrzebny agregat chłodniczy, inkubatory z chłodzeniem zabierają mniej miejsca i znajdują zastosowanie przede wszystkim w małych laboratoriach. Urządzenia BINDER z serii KT są wyposażone w intuicyjny kontroler z ekranem LCD i obszernymi możliwościami programowania. Chętnie doradzamy naszym klientom osobiście, informując o zastosowaniach i możliwościach – i proponujemy najlepszy produkt.

 

 

Zestawienie wszystkich inkubatorów z chłodzeniem >


eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 27 2018 04:36:17
Module start 'content'
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbase/design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl:2[4] Apr 27 2018 04:36:17
Variable 'id' is already defined.
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbase/design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl:2[4] Apr 27 2018 04:36:17
Variable 'id' is already defined.
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbase/design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl:2[4] Apr 27 2018 04:36:17
Variable 'id' is already defined.
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbase/design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl:2[4] Apr 27 2018 04:36:17
Variable 'id' is already defined.
Timing: Apr 27 2018 04:36:17
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:17
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZTags'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:17
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'ixXML Import'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:17
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZFind'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:17
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'LeadsExport'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:36:17
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Translation'
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/topnav.tpl:1[0] Apr 27 2018 04:36:17
Variable 'siteaccess' is already defined.
Timing: Apr 27 2018 04:36:17
Script end

Main resources:

Total runtime0.2756 sec
Peak memory usage13,312.0000 KB
Database Queries507

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.02590.0749 2,786.48835,404.6992
Module end 'content' 0.10080.1747 8,191.18753,034.4141
Script end 0.2755  11,225.6016 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01164.2024350.0003
Check MTime0.00421.5368350.0001
Mysql Total
Database connection0.00030.104510.0003
Mysqli_queries0.052419.02595070.0001
Looping result0.00421.52405020.0000
TS translator
TS init0.00240.861430.0008
TS cache load0.00140.525830.0005
TS context load0.00100.355230.0003
Template Total0.223781.230.0746
Template load0.00481.756630.0016
Template processing0.218979.421530.0730
Template load and register function0.00070.250710.0007
states
state_id_array0.00331.1871430.0001
state_identifier_array0.00020.070120.0001
Override
Cache load0.00281.01951050.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00371.3345190.0002
Fetch class attribute can translate value0.00000.006610.0000
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.0363280.0000
XML
Image XML parsing0.00010.045310.0001
General
dbfile0.00130.4707240.0001
String conversion0.00000.001410.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

CSS/JS files loaded with "ezjscPacker" during request:

CacheTypePacklevelSourceFiles
da0893dad5ef9d061d097e282d566deb.jsJS2extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery220.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/libs/jquery-ui.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery.flexslider.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/binder.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/ixbinder.js
124bb0e55a26965540a2b39a4ffdbd09.jsJS2ezjscServerFunctionsJs::jqueryio
b082805fb59cece0257f01825d8d4ded_all.cssCSS2design/standard/stylesheets/debug.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/binder.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/ixbinder.css
JS2extension/ixezbase/design/standard/javascript/ixezbase.js

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/article.tplextension/ixezbinder/design/binder_responsive/override/templates/full/article.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezimage.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/content/datatype/view/ezimage.tplEdit templateOverride template
23content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
5content/datatype/view/ezxmltags/link.tpl<No override>extension/ixezbase/design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/link.tplEdit templateOverride template
28content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 72
 Number of unique templates used: 12

Time used to render debug report: 0.0003 secs