Ulepszone komory do symulacji warunków środowiskowych z osuszaczem sprężonego powietrza spełniającym normy przemysłu samochodowego

Czerwiec 2015 Manometr

W nowoczesnym przemyśle samochodowym normy gwarantujące bezpieczeństwo i jakość towarzyszą całemu procesowi produkcyjnemu. Specjalne komory do badań środowiskowych z osuszaczem sprężonego powietrza pozwalają na realizację kompleksowych badań wytrzymałości materiałów, jakie są konieczne, aby spełnić normy w przemyśle samochodowym.

 

 

Tuttlingen, 15.06.2015 – Cały proces produkcyjny i łańcuch dostaw w przemyśle samochodowym jest ściśle określony przez normy, a standardowe procedury kontroli wyznaczają metody testowania funkcjonalności i bezpieczeństwa. Wszystkie podzespoły pojazdu muszą doskonale funkcjonować nawet w najtrudniejszych warunkach – w codziennej eksploatacji są często wystawiane na działanie niekorzystnych czynników klimatycznych i mechanicznych. Firma BINDER GmbH wyszła naprzeciw stale rosnącym wymaganiom w tej dziedzinie i poszerzyła swoją ofertę. Od roku 2014 komory do badań środowiskowych serii MKF i MKFT we wszystkich rozmiarach są dostępne z opcjonalnym osuszaczem sprężonego powietrza z regulacją i poszerzonym zakresem klimatycznym. Od czerwca dostępna jest także nowa komora MKFT 240 z opcjonalnym osuszaczem sprężonego powietrza, zoptymalizowana pod kątem najważniejszych norm przemysłu samochodowego, która wspiera tym samym producentów i dostawców w ich pracach badawczo-rozwojowych. Poszerzony zakres klimatyczny umożliwia przykładowo wartości 10°C i 5% wilgotności względnej albo 0°C i 10% wilgotności względnej. Jest to możliwe, ponieważ urządzenie dopuszcza temperaturę punktu rosy na poziomie do -28°C. Zadane wartości wilgotności są osiągane szybko i precyzyjnie dotrzymywane. Dzięki temu urządzenie nadaje się wyśmienicie do bezproblemowej realizacji scenariuszy kontroli, które akurat w przemyśle samochodowym są często bardzo trudne. Aby ustalić, jaka jest trwałość materiałów i kształtek pod wpływem warunków pogodowych, temperatury i jej zmian, poszczególne elementy pojazdu poddaje się wymagającym próbom wytrzymałościowym. Badane przedmioty przechodzą testy cyklicznych zmian klimatu albo przyspieszone testy krótkotrwałe w celu ustalenia ich żywotności. Możliwe słabe punkty można w ten sposób rozpoznać i wyeliminować już we wczesnym stadium produkcji, zapobiegając kosztownym awariom czy też szkodzącym wizerunkowi akcjom serwisowym. Testy takie są ponadto możliwe do powtórzenia w dowolnym czasie.

Oprócz komór do badań środowiskowych z osuszaczem sprężonego powietrza BINDER oferuje także komory dynamicznych zmian klimatycznych o najróżniejszych zakresach temperatur. Urządzenia te są dostępne także bez systemu nawilżania. Oprócz tego możliwe jest też dostosowanie przez firmę BINDER urządzeń ze wszystkich grup produktowych do specjalnych wymagań klienta (BINDER INDIVIDUAL).

Więcej informacji na stronach www.binder-world.com

 

 


eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 26 2018 15:34:41
Module start 'content'
Timing: Apr 26 2018 15:34:41
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 26 2018 15:34:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZTags'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 26 2018 15:34:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'ixXML Import'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 26 2018 15:34:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZFind'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 26 2018 15:34:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'LeadsExport'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 26 2018 15:34:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Translation'
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/topnav.tpl:1[0] Apr 26 2018 15:34:41
Variable 'siteaccess' is already defined.
Timing: Apr 26 2018 15:34:41
Script end

Main resources:

Total runtime0.2755 sec
Peak memory usage13,056.0000 KB
Database Queries486

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.02420.0182 2,787.54301,843.9102
Module end 'content' 0.04250.2330 4,631.45316,455.4883
Script end 0.2754  11,086.9414 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01114.0250350.0003
Check MTime0.00411.4719350.0001
Mysql Total
Database connection0.00030.111510.0003
Mysqli_queries0.02719.84524860.0001
Looping result0.00361.29324820.0000
TS translator
TS init0.00220.803730.0007
TS cache load0.00140.493630.0005
TS context load0.00090.342330.0003
Template Total0.236485.820.1182
Template load0.00451.625020.0022
Template processing0.231984.156720.1159
Template load and register function0.00070.271110.0007
Override
Cache load0.00240.8627720.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00090.310710.0009
Fetch class attribute name0.00170.6062160.0001
XML
Image XML parsing0.00040.154310.0004
states
state_id_array0.00270.9743420.0001
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.0263250.0000
General
dbfile0.00080.3055270.0000
String conversion0.00000.001510.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

CSS/JS files loaded with "ezjscPacker" during request:

CacheTypePacklevelSourceFiles
da0893dad5ef9d061d097e282d566deb.jsJS2extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery220.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/libs/jquery-ui.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery.flexslider.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/binder.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/ixbinder.js
124bb0e55a26965540a2b39a4ffdbd09.jsJS2ezjscServerFunctionsJs::jqueryio
b082805fb59cece0257f01825d8d4ded_all.cssCSS2design/standard/stylesheets/debug.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/binder.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/ixbinder.css
JS2extension/ixezbase/design/standard/javascript/ixezbase.js

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
21content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
21content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 47
 Number of unique templates used: 5

Time used to render debug report: 0.0003 secs