Skuteczne rozmnażanie ludzkiej skóry

Październik 2016 Izolator z wbudowanym inkubatorem

Skuteczne rozmnażanie ludzkich komórek tkanki skórnej

Na obszarze badań i zastosowań biomedycznych technologie regeneracji należą do najbardziej innowacyjnych i obiecujących na przyszłość pól rozwoju. Medycyna regeneracyjna zajmuje się leczeniem różnych schorzeń za pomocą odtwarzania komórek, tkanek i organów o zaburzonym działaniu, zarówno dzięki metodzie zastępstwa biologicznego, np. za pośrednictwem wyhodowanej tkanki, jak również
poprzez stymulację przebiegających w ciele procesów regeneracji i odtwarzania. Proces hodowli tkanki komórkowej polega na pobraniu skóry od pacjenta, jej rozmnożeniu w laboratorium i późniejszej implantacji pacjentowi. Ta forma terapii ma przełomowe znaczenie zwłaszcza w przypadku ofiar poparzeń dużej powierzchni ciała, ponieważ w następstwie zastosowania typowych procedur transplantacji powstają duże blizny, a pacjenci pozostają często naznaczeni już na całe życie.

 

 

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 27 2018 04:50:22
Module start 'content'
Error: eZTemplate:ezhttp Apr 27 2018 04:50:22
Unknown session variable 'datefilter'
Error: eZTemplate:ezhttp Apr 27 2018 04:50:22
Unknown session variable 'sitenum'
Error: eZTemplate:ezhttp Apr 27 2018 04:50:22
Unknown session variable 'show'
Error: eZTemplate:ezhttp Apr 27 2018 04:50:22
Unknown session variable 'from'
Error: eZTemplate:ezhttp Apr 27 2018 04:50:22
Unknown session variable 'to'
Error: eZTemplate:ezhttp Apr 27 2018 04:50:22
Unknown session variable 'cat'
Timing: Apr 27 2018 04:50:22
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:50:22
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZTags'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:50:22
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'ixXML Import'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:50:22
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZFind'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:50:22
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'LeadsExport'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 27 2018 04:50:22
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Translation'
Warning: eZTemplate:def @ extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/topnav.tpl:1[0] Apr 27 2018 04:50:22
Variable 'siteaccess' is already defined.
Timing: Apr 27 2018 04:50:22
Script end

Main resources:

Total runtime0.8484 sec
Peak memory usage14,080.0000 KB
Database Queries544

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Module start 'content' 0.02570.2984 2,787.05866,251.6055
Module end 'content' 0.32410.5242 9,038.66412,829.4453
Script end 0.8483  11,868.1094 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01331.5724370.0004
Check MTime0.00470.5484370.0001
Mysql Total
Database connection0.00020.025610.0002
Mysqli_queries0.149517.61795440.0003
Looping result0.00540.63845370.0000
TS translator
TS init0.00250.296130.0008
TS cache load0.00150.180730.0005
TS context load0.00100.121030.0003
Template Total0.717384.530.2391
Template load0.00560.660330.0019
Template processing0.711783.885330.2372
Template load and register function0.00080.089010.0008
states
state_id_array0.00310.3617440.0001
state_identifier_array0.00030.032330.0001
Override
Cache load0.00330.3842910.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00440.5130260.0002
Fetch class attribute can translate value0.00010.008120.0000
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.0144370.0000
XML
Image XML parsing0.00100.113520.0005
General
dbfile0.101011.9101430.0023
String conversion0.00000.000610.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

CSS/JS files loaded with "ezjscPacker" during request:

CacheTypePacklevelSourceFiles
da0893dad5ef9d061d097e282d566deb.jsJS2extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery220.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/libs/jquery-ui.min.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/jquery.flexslider.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/binder.js
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/javascript/ixbinder.js
124bb0e55a26965540a2b39a4ffdbd09.jsJS2ezjscServerFunctionsJs::jqueryio
b082805fb59cece0257f01825d8d4ded_all.cssCSS2design/standard/stylesheets/debug.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/binder.css
extension/ixezbinder/design/binder_responsive/stylesheets/ixbinder.css
JS2extension/ixezbase/design/standard/javascript/ixezbase.js

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/newsarticle.tplextension/ixezbinder/design/binder_responsive/override/templates/full/newsarticle.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezimage.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/content/datatype/view/ezimage.tplEdit templateOverride template
7content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
26content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/line.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/line.tplEdit templateOverride template
25content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/embed.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder/templates/content/datatype/view/ezxmltags/embed.tplEdit templateOverride template
1content/view/embed.tplembed/file.tplextension/ixezbinder/design/binder/override/templates/embed/file.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/ixezbinder/design/binder_responsive/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 66
 Number of unique templates used: 11

Time used to render debug report: 0.0003 secs